Yhteystiedot

Saat yhteyden asiantuntijoihimme suorista numeroista, katso yhteystiedot alta.

Suomen Arkkitehtiliitto SAFA ry
Hämeentie 19 A
00500 Helsinki
safa@safa.fi

Suomen Arkkitehtiliiton logon voit ladata tästä linkistä.

Mediapalvelu toimittajille

Etsitkö alan asiantuntijaa tai näkemystä ajankohtaisiin uutisiin ja teemoihin?

Ota yhteys viestintään, niin ohjaamme sinut eteenpäin:
Viestinnän asiantuntija Päivi Virtanen, puh. 050 570 4180
tiedotus@safa.fi

Laskutusosoite

Huom. SAFAn ala- ja paikallisosastojen laskutusasioissa, ota yhteys ko. osastoon – kts osastojen yhteystiedot

Suomen Arkkitehtiliitto – Finlands Arkitektförbund ry
Y-tunnus 0116915-8

Verkkolaskut:
OVT-tunnus: 003701169158

MAVENTA (operaattori) 003721291126

Tilinumero:
FI4615213000009524

Sähköpostilaskut:
01169158@scan.netvisor.fi

Paperilaskut:
Suomen Arkkitehtiliitto – Finlands Arkitektförbund ry
01169158
PL 100
80020 Kollektor Scan

Osastojen yhteystiedot

SAFAn ala- ja paikallisosastojen yhteystiedot löytyvät niiden omalta sivulta.

Toimiston henkilökunta

Arja Lukin
Pääsihteeri
arkkitehti SAFA
arja.lukin@safa.fi
050 530 5216

Heini Korpelainen
Erityisasiantuntija
arkkitehti SAFA
heini.korpelainen@safa.fi
040 187 6414

(töissä ti-to)

Pia Selroos

Pia Selroos
Erityisasiantuntija, ammattipolitiikka, koulutus, pätevyydet
arkkitehti SAFA
pia.selroos@safa.fi
041 528 2952

Kasmir Jolma
Erityisasiantuntija
arkkitehti SAFA
kasmir.jolma@safa.fi

Pipsa Penttinen
Projektikoordinaattori
SAFAn tapahtumat, kilpailuviestintä- ja hallinto
maisema-arkkitehti MARK
pipsa.penttinen@safa.fi
040 080 6284

Kirsti Rantanen
Kilpailuasiantuntija, Europan Suomi -pääsihteeri
arkkitehti SAFA
kirsti.rantanen@safa.fi
040 163 6025

Katri Laakso
Järjestösihteeri
Talousasiat, jäsenasiat, kiinteistöt
Tradenomi
katri.laakso@safa.fi
040 169 8889

Annika Annala
Opiskelijavastaava
opiskelijavastaava@safa.fi
050 566 9922
(paikalla kerran viikossa)

Päivi Virtanen
Viestinnän asiantuntija, vastaava toimittaja – www-sivut
Ala- ja paikallisosastotoiminta
M.Sc. (Media)
paivi.virtanen@safa.fi
050 570 4180

Anni Varis
Viestintäassistentti
FM
anni.varis@safa.fi
040 678 3664

Mia Saarelma
Hallintoassistentti
mia.saarelma@safa.fi

Julkaisut

Arkkitehti-lehti Ark
http://www.ark.fi
ark@ark.fi

Arkkitehtiuutiset
http://safa.fi/au
au@safa.fi

Kristo Vesikansa
Päätoimittaja, Arkkitehti-lehti, Arkkitehtiuutiset
arkkitehti SAFA
kristo.vesikansa@ark.fi
040 505 4643

Essi Oikarinen
Toimitussihteeri, Arkkitehti-lehti
arkkitehti SAFA
essi.oikarinen@ark.fi
040 169 3219

Silja Ylitalo
Toimitussihteeri, Arkkitehtiuutiset
FM
silja.ylitalo@safa.fi
040 169 4617

Erja Virtala, ARK julkaisusihteeri

Erja Virtala
Julkaisusihteeri – Arkkitehti-lehti ja Arkkitehtiuutiset, lehtitilaukset, toimiston IT-asiat
erja.virtala@safa.fi
040 169 3221

Paikallisvastaavat

Pohjois-Suomi
Pia Krogius
arkkitehti SAFA
asiamies.oulu@safa.fi

Tampereen seutu
Leena Lusa
arkkitehti SAFA
paikallisvastaava.tampere@safa.fi

Turun seutu
Rami Eräpohja
arkkitehti SAFA
paikallisvastaava.turku@safa.fi

Puheenjohtajisto

Asko Takala
Puheenjohtaja
asko.takala@safa.fi

Elizaveta Parkkonen
Varapuheenjohtaja
parkkonen.elizaveta@gmail.com

Raine Vihelmaa
Varapuheenjohtaja
raine.vihelmaa@phnet.fi